Ako preklopiť podnikanie do online?

Keď píšem tento článok je stále zatvorených viac ako 60 000 prevádzok rôzneho druhu na celom Slovensku. Za každou z týchto prevádzok sú reálne príbehy ľudí a rodín. Momentálna situácia sa dotýka každého z nás. A my všetci, ktorých sa to dotklo najviac, máme 2 možnosti:
1. Nariekať, lamentovať a čakať ako sa situácia vyvinie alebo,
2. Prispôsobiť sa situácii a hľadať riešenia.

Ako preklopiť podnikanie do online?

V tomto článku si povieme konkrétne tipy pre rôzne prevádzky, ako pozmeniť svoj biznis model, čím si zabezpečíte víťazstvo nad pandémiou spôsobenou novým koronavírusom
Covid-19.

Ste predajcovia potravín, ovocia a zeleniny?

Možno práve teraz je tá správna chvíľa založiť si e-shop, napr. na www.shoptet.sk.  Pre začiatok je výborným riešením. No ak ste doteraz nemali vytvorené firemné účty na sociálnych sieťach, tak si založte firemný Facebook a Instagram. Vytvorte si na týchto kanáloch pár príspevkov a zacieľte svoju prvú výkonnostnú reklamu zameranú na nákup produktov na vašom e-shope.

Ste osobný tréner, fitness centrum alebo štúdio pohybu?

Pravdepodobne už dávno máte vytvorené účty na sociálnych sieťach, ktoré sleduje isté množstvo ľudí. Avšak vaši klienti k vám momentálne nemôžu chodiť. Ako to jednoducho vyriešiť?

Natáčajte videá na cvičenie doma. Môžete vysielať live na Facebooku alebo na Youtube. Svoj obsah máte možnosť aj spoplatniť. Odporúčame systém www.inviton.eu na ktorom si vytvoríte svoju udalosť a na základe pozvánky sa k nej ľudia dostanú. Avšak, nejakú čiastku vám budú musieť zaplatiť.

Svoju reklamu môžete však zacieliť aj na zostavovanie jedálnička. Celý postup je na vás, vytvoriť môžete jeden fixný jedálniček, ktorý budete ponúkať viacerým alebo vytvoríte každému klientovi jedálniček na mieru.

Máte lokálny módny butik?

Ak ešte nemáte e-shop, tak teraz je tá správna chvíľa. Tiež máte možnosť využiť krabicové riešenie cez shoptet.sk alebo môžete ísť priamo na vec a dať si vo WordPresse vyklikať e-shop. Myslíte tiež na sociálne siete. Vo vašom príklad by skvelou možnosťou mohol byť práve Instagram. Viete ho prepojiť s nákupmi priamo tam, no zároveň vám budú predávať pekné fotky oblečenia, ktoré môžete nakombinovať do rôznych outfitov. Postupne odporúčame vytvárať aj videá na IGTV (prepojenie s Instagramom), v ktorých viete skvelo spropagovať svoje kúsky. Obrovské plus je to, že vaše zákazníčky uvidia kúsky nielen na postave, ale aj „na vlastné oči“.

Ste kaderníčka, barber či holič?

Obrovský problém pre vašich klientov. Chýbate všetkým a my vás chceme naspäť. Vaša flexibilita sa v týchto časoch ráta. Odporúčame vám vyklikať si jednoduchý web vo WordPresse (v prípade potreby nás môžete osloviť a my vám s tým pomôžeme). A čo ďalej? Poskytujte svoje služby ako „mobilná kaderníčka“. Jednoducho budete za svojimi klientmi chodiť domov, budete však musieť dodržiavať hygienické zásady. Veríme, že mnoho ľudí to v súčasnej dobe ocení.

Ste organizátor školení?

Pravdepodobne si myslíte, že ste v kýbli. Ako organizovať školenia, keď sú takéto udalosti zakázané? Jednoducho. Internet a táto moderná doba nám ponúka mnoho možností a prekvapuje nás, že ste ich doteraz ešte nevyužili. Vyskúšajte napríklad Zoom.us. Cez tento web svoje školenia môžete preklopiť do videokonferencií. Ľudia sa k ním dostanú z pohodlia domova, zatiaľ čo vy ich taktiež vytvoríte doma.  Win-win pre obe strany.

Pevne veríme, že pokiaľ ste sa v tomto zozname našli, tak niektoré z našich tipov využijete a vášmu podnikaniu pomôžu. Ak máte záujem o naše služby, pretože chcete začať v online svete naplno a kvalite, tak nám napíšte. Radi vám pomôžeme.

Komentáre