Ako udeliť agentúre prístup do Google Analytics

Pre kvalitné vypracovanie analýzy a prípravu marketingov stratégie je dôležité, aby agentúra získala relevantné dáta. Jeden z najpoužívanejších nástrojov pre zber dát o správaní návštevníkov na webovej stránke je Google Analytics. V tomto návode sa pozrieme na to, ako udeliť agentúre prístup.

Ako udeliť agentúre prístup do Google Analytics

1. krok: Prihlásenie do účtu

Do svojho účtu sa prihlásite na adrese: https://accounts.google.com/. Tu musíte zadať svoj email, ktorý ste použili pri registrácii. 

Na ďalšej obrazovke zadávate heslo. Ak si svoje heslo náhodou nepamätáte, nič sa nedeje. Môžete kliknúť na “Zabudli ste heslo” a vygenerovať si nové. 

Našim klientom odporúčame, aby si vždy pokiaľ to je možné nastavili na svojich účtoch dvojstupňové overenie. Znamená to, že počas prihlásenia musíte vykonať o krok naviac aby poskytovateľ služby mohol overiť, že sa skutočne jedná o vás. 

V tomto prípade máme nastavené dvojstupňové overenie cez Mobil. Na mobile nám vyskočí notifikácia, ktorú len kliknutím potvrdíme. 

Teraz by ste mali vidieť podobnú obrazovku:

2. krok: Udelenie prístupu

V ľavom dolnom rohu kliknite na “Správca”

Máte tu viacero možností úrovne prístupu, ktorý môžete agentúre poskytnúť. Ak sa jedná o nový účet, ktorý je potrebné poriadne nastaviť, potom bude agentúra potrebovať prístup k Vlastníctvu, ak ide len o zobrazenie už nastaveného účtu, potom by mal postačovať aj prístup pre “Zobrazenie”. 

V tomto návode sa pozrieme ako udeliť prístup k Vlastníctvu. Toto je vyššia úroveň, ktorá je potrebná ak agentúra potrebuje nastaviť aj Google Ads, prepojiť tieto účty apod. 

V strednom paneli klikneme na “Správa používateľov vlastníctiev”

Otvorí sa vám nové okno. Kliknite na modré tlačidlo +. 

V ďalšom okne už môžete do poľa emailové adresy pridať email človeka, ktorý sa potrebuje dostať do vášho účtu. Odporúčame prideľovať povolenia len na čítanie a analýzu, pokiaľ sa nejedná o niekoho, kto vie čo robí a potrebuje robiť v účte zmeny. 

Samozrejme k týmto nastaveniam sa môžete kedykoľvek vrátiť a zmeniť ich. Ak teda agentúre poskytnete prístup na Čítanie a rozhodnete sa s ňou spolupracovať, pravdepodobne budú potrebovať vyššie práva. Môžete sa sem vrátiť a tieto práva im udeliť. 

Kontaktujte nás
Komentáre