Ako udeliť agentúre prístup do reklamného účtu

Pre správne fungovanie online kampaní je potrebné, aby ste agentúre dali prístup aj do vášho reklamného účtu. V tomto článku si ukážeme jednoduchý návod, ako to urobiť.

Ako udeliť agentúre prístup do reklamného účtu

1. krok

V prvom rade vám agentúra musí poslať žiadosť na schválenie. Aby tak mohla urobiť, potrebuje vaše ID reklamného účtu. Ako ho nájdete? Prejdete na svoj facebookový účet a kliknete vpravo hore na šípku. Tu sa vám rozvinie menu, v ktorom kliknete na Spravovať reklamy (Manage Ads).

2. krok

Následne vás Facebook presmeruje do Business Manageru, kde uvidíte svoj reklamný účet. V časti ID číslo uvidíte číslo, ktoré je potrebné poslať agentúre. Ide o 8-miestne číslo.

3. krok

Tento krok je na agentúre, ktorá vám v tomto kroku pošle žiadosť na schválenie.

4. krok

Po odoslaní žiadosti agentúry sa môžete prekliknúť do Business Manageru. Cez tri čiarky sa dostanete do Nastavení (Settings).

5. krok

V tejto časti sa dostanete do nastavení, v ktorých sú základné údaje o vašom reklamnom účte. Vpravo dole môžete vidieť aj žiadosť od agentúry. Ak je potrebné, tak ju schváľte odpovedaním na žiadosť. Ak už je schválená, môžete upravovať oprávnenia, ktoré má agentúra pri správe vášho reklamného účtu tým, že kliknete na Manage Permissions.

6. krok

Bonusovým krokom je úprava oprávnení. Ak s agentúrou skončíte spoluprácu, odstránite oprávnenia, ktoré má. Jednoducho vpravo hore kliknite na Remove.

Kontaktujte nás
Komentáre