Kľúč k úspešnému podnikaniu? Kľúčové slová.

V súčasnosti sú prakticky všetci online. Aby sme boli presnejší, dnes je pravidelne online okolo 4 miliárd ľudí, čo nie je málo potenciálnych zákazníkov, čo myslíte?

Kľúč k úspešnému podnikaniu? Kľúčové slová.

Keď užívateľ potrebuje uspokojiť konkrétnu potrebu, naťuká do vyhľadávača výraz, ktorý jeho túžbe odpovedá. Tu sa dostávame k pojmu kľúčové slová. Sú to výrazy či pojmy, ktoré vystihujú oblasť vášho podnikania. Vďaka správne nastavenému SEO – optimalizácii pre vyhľadávače, ktoré vám radi nastavíme, sa vďaka zadaným kľúčovým slovám dostanú užívatelia cez vyhľadávač na vašu stránku, čím sa stanú potenciálnymi zákazníkmi.

Optimalizáciou web stránky so zameraním na skupinu kľúčových slov sa tak posuniete vo vyhľadávaci na horné priečky, čím zvýšite návštevnosť vášho webu. Samozrejme, nie je to tak jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Ak ste predajca automobilov, ako náš klient Nový Topcar s.r.o., kľúčové slovo “automobil” vás hore nedostane. Je to hotová veda, je potrebná analýza nielen vášho webu, ale aj konkurencie, a kľúčové slová musia byť šité na mieru tak, aby neboli príliš všeobecné ani abstraktné. Vyhľadávače totiž zoraďujú výsledky vyhľadávania podľa relevantnosti a my vieme ako na ne!

SEO pozostáva z “on-page” a “off-page” faktorov. Podrobnejšie sa im budeme venovať v ďalších článkoch na našom blogu, takže teraz iba tak zbežne…

On-page faktory sú tie, ktoré ovplyvníme priamo na vašej webstránke. Partia sem:

  • kľúčové slová v nadpisoch na stránke
  • kľúčové slová v obsahu stránky
  • jedinečnosť obsahu stránky
  • responzivita stránky
  • kľúčové slová v názve domény
  • rýchlosť načítania web stránky

Off-page faktory sú náročnejšie na čas aj obsah, no o to efektívnejšie. Zahŕňajú sa sem odkazy z a na iné web stránky, relevantnosť obsahu, v skratke referencie, či je vaša web stránka relevantná a zaujímavá, a tým pádom, či ju má vyhľadávač užívateľovi odporučiť.

Je to beh na dlhú trať, no keď nastavenia SEO spoločne pustíme, budete príjemne prekvapení, ako vám čísla návštevnosti a konverzie narastú závratnou rýchlosťou.

Komentáre