Niekoľko výhod e-shopu na WordPress-e

Ak podnikáte alebo o tom ešte len uvažujete, tak je vám jasné, že bez webovej stránky to nepôjde. Potrebovať budete web alebo e-shop (v závislosti od podnikania). Veľa ľudí volí rôzne riešenia. Podľa nás, najlepšie a najefektívnejšie funguje WordPress. V tomto článku vám povieme niekoľko výhod e-shopu na WordPress-e.

Niekoľko výhod e-shopu na WordPress-e

Čo to je WooCommerce?

Ide o bezplatný plugin na WordPress-e, vďaka ktorému viete na svoju webovú stránku pridať funkcionalitu e-shopu. Je veľmi obľúbený, kompatibilný s mnohými šablónami na WordPress a taktiež aj s ich rozšíreniami.

Aké sú výhody e-shopu na WordPress-e?

1.  Jednoduchosť

Obrovskou výhodou WordPress-u je to, že je veľmi jednoduchý. Vyklikať ho zvládne aj začiatočník. Veľmi ľahko viete do e-shopu pridávať produkty, kontrolovať sklad a riadiť objednávky. Tieto základné funkcie zvládne naozaj ktokoľvek. Avšak, myslite aj na pravidelné aktualizácie pluginov a veľmi kvalitné zabezpečenie webu.

2. Množstvo pluginov

Ak chcete pridať niečo špecifické na vašu stránku, tak je to možné vďaka množstvu pluginov, ktoré WordPress podporuje. Pluginy sú vlastne rozšírenia, ktoré pomáhajú rozšíriť základné funkcie WordPress-u. Rovnako funguje aj plugin WooCommerce, ktorý má všetko, čo potrebuje váš e-shop.

3. Podporuje aj externé platobné brány

Niekomu vyhovuje platba kartou, inému platba na dobierku. Výhoda e-shopu na WordPress-e je práve to, že podporuje mnoho platobných brán, dokonca i externé. Platby na e-shope môžete prijímať cez kreditné karty, prostredníctvom PayPal, Stripe, Amazon Payments alebo aj na základe bankových prevodov, či dobierok.

4. Žiadne ďalšie extra poplatky

Pozná to asi každý, kto vyskúšal už iné e-Commerce platformy. Zvyčajne ich musíte aj pravidelne mesačne platiť, príp. je tam i poplatok za transakciu. WooCommerce aj WordPress sú zadarmo, takže nemáte žiadne ďalšie extra poplatky. Hoci vám to môže prísť na úvod trošku drahšie,  z dlhodobého hľadiska je lacnejší. Navyše, ak používate WordPress, tak vám ho v budúcnosti veľmi ľahko vie profesionál vylepšiť.

5. Množstvo tém

Pri tvorbe webovej stránky je dôležitá aj jej téma. Je samozrejmosťou, že web musí byť mobilne responzívny, čo WordPress ponúka. Okrem dizajnu a celkového dojmu je téma dôležitá aj v rámci funkcionalít e-shopu, jeho rýchlosti a vplyvu zákazníka, aby nakúpil. V rámci WordPress tém máte naozaj veľké množstvo tém, z ktorých môžete vyberať.

Ak by ste potrebovali poradiť so založením e-shopu, tak nás kontaktujte.

Kontaktujte nás
Komentáre