5 tipov, ako urobiť Instagram Highlights zaujímavejšie

Instagram Highlights už ani nie sú novinkou na Instagrame. Každý ich poznáme, no nie každý ich aj využíva. Práve dobré príbehy vám zaručia úspech a skvelo spropagujú produkt alebo službu. Ako na ne? V tomto článku vám povieme 5 tipov, ako urobiť Instagram Highlights o niečo zaujímavejšie.

5 tipov, ako urobiť Instagram Highlights zaujímavejšie

Čo predstavujú Instagram Highlights?

Ide o príbehy na Instagrame, ktoré viete uložiť na dlhšie ako 24 hodín. Highlights sa zobrazujú v profile. Dokonca ich viete prispôsobiť podľa seba a potrieb vášho podnikania. Prinášame vám ukážku, ako Instagram Highlights môžu vyzerať:

Ako používať Instagram Highlights?

Na úvod je dôležité, aby ste si zapli archivovanie príbehov na Instagrame. Prostredníctvom tejto funkcie budete môcť Instagram Highlights vytvárať. Akonáhle aktivujete funkciu archivovania, tak budete môcť tvoriť highlights z príbehov, ktoré ste pridali. Dokonca aj po 24 hodinách. Aby ste ich mohli vytvoriť, tak prejdite do vášho profilu, otvorte nastavenia, kliknite na „Privacy“, v ktorom sa dostanete ku „Story“. V tomto kroku zvoľte „Save to Archive“.

Ako vyťažiť z Instagram Highlights čo najviac?

1. Využite ich na zvýraznenie svojich produktov

Máte e-shop? Skvelé! Využite Highlights na propagáciu svojich produktov. Môžete tu vašim sledovateľom ukázať:

  • novinky,
  • produkty, ktoré sú v zľave,
  • kolekcie,
  • to, ako sa tvorí váš produkt,
  • členov tímu,
  • či dokonca rôzne tipy ako používať/nosiť váš produkt.

Ak nemáte produkt, ale službu, tak môžete Highlights využiť tak, že propagovať budete vaše hlavné magnety alebo produkty zdarma (ako napr. e-book, online kurz či rôzne iné).

2. Získajte prostredníctvom Highlights nových čitateľov blogu

Aj napriek tomu, že Instagram je skvelou sociálnou sieťou na budovanie komunity, tak táto komunita vám nezarába, až pokým ju nemáte na svojom kontaktom zozname. Ako ich tam dostať? Napríklad kvalitným obsahom na vašej webovej stránke. To, že kliknú na článok na vašom blogu je prvým krokom k úspechu.

Instagram Highlights sú výborné na zvýraznenie toho, akú pridanú hodnotu sledovateľom ponúkate. A dokonca zadarmo. V prípade, že pod článkami máte možnosť prihlásiť sa na odber alebo získať e-book zdarma, tak človeka veľmi rýchlo dostanete na svoj kontaktný zoznam.

Navyše, prostredníctvom týchto uložených príbehov o blogových príspevkoch získa sledovateľ ako-takú predstavu o vašom obsahu. Zistia teda aj to, či je pre nich zaujímavý.

3. Ukážte im, kto stojí za vašou značkou

Ľudia si radi spájajú značku s osobou. Ukážte im vašu tvár, váš tím, rozpovedzte im príbeh. Iste to bude pre nich veľmi zaujímavé. Taktiež môžete zdieľať to, ako to vyzerá v zákulisí vašich produktov, či služieb.

4. Pochváľte sa svojimi úspechmi – zdieľajte recenzie a príbehy od ostatných ľudí

Dnes je internet plný informácií. Skôr, než zákazník uskutoční nákup na e-shope, tak hľadá informácie o značke a produkte. Využite svoje Instagram Highlights na zdieľanie komentárov, recenzií, výhier… Jednoducho, prezdieľajte všetko, čo súvisí s vašimi produktmi alebo službami. Takto svojim potenciálnym zákazníkom pomôžete zistiť všetko, čo by si inak museli vyhľadávať sami.

Na konci týchto príbehov môžete pridať výzvu na akciu, aby potenciálni zákazníci vedeli, že môžu tento produkt nakupovať alebo sa zaregistrovať na vaše služby.

5. Vzdelávajte svojich sledovateľov v oblasti, ktorej sa venujete

V poslednej dobe sledujeme istý trend sociálnych sietí – vzdelávanie sa. Či už z oblasti cestovania a spoznávania nových miest, histórie, návodov… Ľudia začali využívať sociálne siete i na vzdelávanie a nie len na zábavu. Ponúknite im aj takúto pridanú hodnotu.

Máte e-shop s oblečením? Super! Tak naučte ľudí kombinovať oblečenie, ukážte im základy šatníka, aké farby sú aktuálne trendy.

To isté platí pre akúkoľvek oblasť, v ktorej podnikáte. Ak ponúkate služby v oblasti cestovného ruchu, tak ich naučte niečo nové z daných krajín. Ak ponúkate produkty zamerané na zdravý životný štýl, tak im ponúknite rôzne návody, ako sa zdravšie stravovať, zostať motivovaný, ako cvičiť a pod. Kreativite sa medze nekladú.

Ste pripravený posunúť váš Instagram na ďalší level? Veríme, že áno. Stačí aplikovať tieto tipy a prestať robiť 3 základné chyby pri využívaní Instagramu. Ak si však neviete poradiť sami, tak nás kontaktujte. Radi vám pomôžeme.

Kontaktujte nás
Komentáre