Email marketing

V Different dokážeme vytvoriť transakčné emaily, ktoré zanechajú dobrý dojem a vaši zákazníci sa budú tešiť na ďalší email.

Čo je to email marketing

Email marketingová komunikácia so zákazníkom môže byť veľmi silný nástroj pre budovanie značky. Email marketing nemusia byť len newslettre. Môže to byť akákoľvek emailová komunikácia.

Najviac príležitostí sa nachádza v e-shopoch, kde komunikujete so zákazníkom od vytvorenia objednávky až po neskoršie oslovenie newslettrom. Už prvým emailom o potvrdení objednávky máte možnosť urobiť prvý dobrý dojem. Dôležitý je spôsob, akým podáte nudné informácie o objednávke. Môže to mať vplyv na to, či vás v budúcnosti odporučí alebo dá kladné hodnotenie.

Výhody emailového marketingu

Hlavnou výhodou emailového marketingu je schopnosť vyhodnocovať a analyzovať maily. Dokážeme vyhodnotiť mieru doručiteľnosti, čo znamená, koľko emailov bolo reálne doručených. Taktiež sa vieme pozrieť na to, koľko emailov bolo otvorených, prečítaných a na koľko odkazov sa v danom emaile kliklo.

Takýmto spôsobom vieme emaily ďalej optimalizovať. Samozrejmosťou sú napríklad A/B testy. Pri týchto testoch emailového marketingu pošleme určitej skupine ľudí v jednom zozname 2 typy emailu (napríklad 20% z celkového publika). Email, ktorý má vyššiu úspešnosť pošleme zvyšku zoznamu.

Pre oslovenie nových zákazníkov a udržiavanie vzťahov s ľuďmi, ktorí u vás už nakúpili, je email marketing veľmi vhodným nástrojom. Treba mať na pamäti, že za reklamu v tlači alebo za kliky na sociálnych sieťach je treba zaplatiť. Zaslanie emailu je však zadarmo, a preto sú správne vytvorené kampane pomocou tohto kanálu veľmi ziskové.

Napísanie textov a oslovenia, vytvorenie šablóny, grafiky a zaslanie emailu vhodnému publiku nechajte na nás. Prispôsobíme celú kampaň na mieru produktu alebo službe, ktorú ponúkate. Vyhodnotíme úspešnosť a budeme vám zasielať pravidelné reporty.

Ako to funguje?

  • Spracujeme analýzu konkurencie, vašich cieľov a prípravíme stratégiu.
  • Vytvoríme kreatívu emailu.
  • Spracujeme grafiky s textami emailu spolu s HTML formátom.
  • Rozpošleme správy na emaily z vašej databázy.
  • Reportujeme výsledky.
  • Optimalizujeme kampaň.
Komentáre
Kontaktujte nás